Borlänge kommuns logotyp

Introduktionsprogrammen

Kontakta oss

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till skolans expedition och personal på Introduktionsprogrammen.

Postadress:
Introduktionsprogrammen
Borlänge gymnasieskola
781 81 Borlänge

Besöksadress:
Läroverksgatan 6 (Hagagymnasiet), 784 40 Borlänge

Här nedan ser du vilka som arbetar inom Introduktionsprogrammen. Inom varje block står personalen sorterad i alfabetisk ordning utifrån förnamn.

Personal inom Administration och Elevhälsa

Alica Jeneyova Romlin
Socialpedagog
Tel. 070-606 42 57
alica.romlin@borlange.se

Anna Prior
Skolsköterska
Tel: 0243-741 76 eller 072-552 40 15
anna.prior@borlange.se

Caroline Hjort
Skolkurator IM
Tel: 0243-647 09, 072-452 37 59
caroline.hjort@borlange.se

Eva Svensson
Schemaläggare
Tel: 070-288 36 08
eva.svensson3@borlange.se

Kifah Hanna
IT-tekniker
Tel: 0243-661 96
kifah.hanna@borlange.se

Mats Malmström Nilsson
Studie- och yrkesvägledare
Tel: 0243-742 53, 070-607 42 53
mats.malmstromnilsson@borlange.se

Mohammad Tavakolikolor (Sadegh)
Vaktmästare
Tel: 0243-744 63
mohammad.tavakolikolor@borlange.se

Theres Stenberg Wallin
Rektor
Tel: 0243-642 56
theres.stenberg-wallin@borlange.se

Viktoria Malm Norberg
Socialpedagog
Tel: 0243-647 10, 072-214 70 30
viktoria.malm@borlange.se

Lärare och övrig pedagogisk personal

Angela Gabrielsson
Lärare
Tel: 0243 747 79, 072-21 04 779
angela.gabrielsson@borlange.se

Ann-Christine Karlsson
Lärare
Tel: 072-210 47 79
ann-christine.karlsson@borlange.se

Anna-Karin Rodhe (tjänstledig)
Lärare

Carola Rieem
Administratör/Elevassistent
Tel: 0243-749 80, 070-394 09 80
carola.rieem@borlange.se

Emma Hellstenius
Lärare
Tel: 0243-740 19, 076-110 04 61
emma.hellstenius@borlange.se

Hanna Jensen
Lärare
Tel: 0243-747 29, 072-210 47 79
hanna.jensen@borlange.se

Hassan Ali Salad
Modersmål/Studiestöd
Tel: 0243-747 84, 070-212 34 74

Kamran Vaziri
Lärare
Tel: 0243-736 74, 070-209 22 75
kamran.vaziri@borlange.se

Karin Åslund
Specialpedagog
Tel: 0243-741 39, 070-242 74 98
karin.johansson4@borlange.se

Lars-Ove Ledin
Lärare
Tel: 0243-736 74, 070-209 22 75
lars-ove.ledin@borlange.se

Linda Sandberg
Lärare
Tel: 0243-642 11, 072-450 36 95
linda.sandberg2@borlange.se

Liselotte Khilbom
Lärare
Tel: 070-647 43 17
liselotte.khilbom@borlange.se

Madeleine Bäcklund
Lärare
Tel: 0243-759 26, 070-329 23 91
madeleine.backlund@borlange.se

Osman Mohamud Jinow
Modersmålslärare
Tel: 0243-747 84, 070-212 34 74
osman.mohamud@borlange.se

Patricia Axelsson
Lärare
Tel: 0243-740 19, 076-110 04 61
patricia.axelsson@borlange.se

Said Siyaad (tjänstledig)
Modersmålslärare/studiestöd
Tel: 0243-747 84, 070-212 34 74
said.siyaad@borlange.se

Saila Valkama
Elevassistent/mentor
Tel: 0243-647 50, 072-450 36 95
saila.valkama@borlange.se

Ugbad Abdi Ali
Modersmål/Studiestöd
Tel: 0243-747 84, 070-212 34 74
ugbad.ali@borlange.se

Ulrika Eggers
Lärare
Tel: 0243-747 79, 072-210 47 79
ulrika.eggers@borlange.se

Zainab Mohammedamin
Lärare
Tel: 0243-747 29, 072-210 47 79
zainab.mohammedamin@borlange.se

Åsa Prytz
Lärare
Tel: 0243-738 43, 070-213 78 07
asa.prytz@borlange.se

  • Ingen giltig användare vald.