Borlänge kommuns logotyp

Introduktionsprogrammen

Du är här: Start / Om oss / Kontakta oss

Kontakta oss

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till skolans expedition och personal på Introduktionsprogrammen.

Postadress:
Introduktionsprogrammen
Borlänge gymnasieskola
781 81 Borlänge

Besöksadress:
Utanforsvägen 4 (Gamla Industriskolan), 784 44 Borlänge
Läroverksgatan 6 (Hagagymnasiet), 784 40 Borlänge


Här nedan ser du vilka som arbetar inom Introduktionsprogrammen. Inom varje block står personalen sorterad i alfabetisk ordning utifrån förnamn.

Personal inom Administration och Elevhälsa

Caroline Hjort
Skolkurator IM
Tel: 0243-647 09
caroline.hjort@borlange.se

Gunilla Gallon
Skoladministratör
Tel: 0243-749 80 (070-394 09 80)
camilla.kristensson@borlange.se

Eva Magnusson
IT-pedagog
Tel: 0243-642 57 (070-606 42 57)
eva.magnusson@borlange.se

Eva Svensson
Schemaläggare
Tel: 070-288 36 08
eva.svensson3@borlange.se

Fia Åkerblom
Skolsköterska (GI)
Tel: 0243-665 74 (070-203 85 83
fia.akerblom@borlange.se

Henrik Skymning
Ungdomskonsulent/Sjukanm.
0243-743 17 (070-647 43 17)
henrik.skymning@borlange.se

Kifah Hanna
IT-tekniker
Tel: 0243-661 96
kifah.hanna@borlange.se

Linda Haggårds
Praktiksamordnare
Tel: 0243-740 83 (070-250 73 25
linda.haggards@borlange.se

Lisbet Slott
Skolsköterska Haga
Tel: 0243-745 91
lisbet.slott@borlange.se

Maria Alfredsson
Rektor
Tel: 0243-642 56
maria.alfredsson@borlange.se

Mats Malmström Nilsson
Studie- och yrkesvägledare
Tel: 0243-742 53
mats.malmstromnilsson@borlange.se

Mohammad Tavakolikolor (Sadegh)
Vaktmästare
Tel: 0243-744 63
mohammad.tavakolikolor@borlange.se

Viktoria Malm Norberg
Socialpedagog
Tel: 0243-647 10
viktoria.malm@borlange.se

Lärare och övrig pedagogisk personal

Angela Gabrielsson
Lärare
Tel: 0243-74729
angela.gabrielsson@borlange.se

Ann Kerstin Sollie
Ungdomskonsulent
Tel: 070-329 23 91
annkerstin.sollie@borlange.se

Ann-Christine Karlsson
Lärare
Tel: 0243-220 72 (070-108 94 62)
ann-christine.karlsson@borlange.se

Anna-Karin Rodhe
Lärare
Tel. 0243-74779
anna-karin.rodhe@borlange.se

Birgitta Nordahl Eklund
Lärare
Tel: 070-322 07 94
birgitta.eklund@borlange.se

Carola Rieem
Elevassistent
Tel: 070-209 22 75
carola.rieem@borlange.se

Charles Forman
Lärare
charles.forman@borlange.se

Elisabeth Askliden
Lärare
Tel: 070-608 73 57
elisabeth.askliden@borlange.se

Emma Hellstenius
Lärare
Tel: 0243-740 19 (076-110 04 61)
emma.hellstenius@borlange.se

Eva Michaelsson
Speciallärare
Tel: 0243-738 43 (070-213 78 07)
ewa.michaelsson@borlange.se

Hanna Jensen
Lärare
Tel: 070-108 94 62
hanna.jensen@borlange.se

Hassan Ali Salad
Modersmål/Studiestöd
Tel: 0243-743 04

Kamran Vaziri
Modersmålslärare/studiestöd
Tel: 0243-747 29 (070-605 96 19)
kamran.vaziri@borlange.se

Karin Åslund
Specialpedagog
Tel: 0243-741 39
karin.johansson4@borlange.se

Lars-Ove Ledin
Lärare
Tel: 0243-747 79
lars-ove.ledin@borlange.se

Linda Sandberg
Lärare
Tel: 0243-747 79 (072-210 47 79)
linda.sandberg2@borlange.se

Madeleine Bäcklund
Lärare
Tel: 070-108 94 62
madeleine.backlund@borlange.se

Maslah Omar Ahmed
Elevassistent
maslah.ahmed@borlange.se

Mazin Mahdi Al-Wassiti
Studiestöd
Tel: 0243-747 29 (070-605 96 19)
mazinmahdi.al-wassiti@borlange.se

Olga Khvatova
Lärare
Tel: 070-212 34 74
olga.khvatova@borlange.se

Osman Mohamud Jinow
Modersmålslärare
Tel: 0243-743 04 (072-712 60 88)
osman.mohamud@borlange.se

Patricia Axelsson
Lärare
Tel: 0243-740 19 (076-110 04 61)
patricia.axelsson@borlange.se

Said Siyaad
Modersmålslärare/studiestöd
Tel: 0243-746 80 (076-807 46 80)
said.siyaad@borlange.se

Stefan Lundgren
Timlärare
Tel: 070-212 34 74

Saila Valkama
Elevassistent/webbredaktör
Tel: 0243-736 65
saila.valkama@borlange.se

Ugbad Abdi Ali
Modersmålslärare
Tel: 0243-743 04
ugbad.ali@borlange.se

Ulrika Eggers
Lärare
Tel: 072-712 60 88
ulrika.eggers@borlange.se

Zainab Mohammedamin
Lärare
zainab.mohammedamin@borlange.se

  • Ingen giltig användare vald.

Senast uppdaterad: 09 april 2020

Telefon: Rektor 0243-642 56

Besöksadress: Utanforsvägen 4 (G:a Industriskolan), Läroverksgatan 6 (Hagagymnasiet)

Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera bra för dig. Läs mer om cookies här