Borlänge kommuns logotyp

Introduktionsprogrammen

Kontakta oss

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till skolans expedition och personal på Introduktionsprogrammen.

Postadress:
Introduktionsprogrammen
Borlänge gymnasieskola
781 81 Borlänge

Besöksadress:
Läroverksgatan 6 (Hagagymnasiet), 784 40 Borlänge

Här nedan ser du vilka som arbetar inom Introduktionsprogrammen. Inom varje block står personalen sorterad i alfabetisk ordning utifrån förnamn.

Personal inom Administration och Elevhälsa

Caroline Hjort
Skolkurator IM
Tel: 0243-647 09, 072-452 37 59
caroline.hjort@borlange.se

Gunilla Gallon
Skoladministratör
Tel: 0243-749 80 (070-394 09 80)
camilla.kristensson@borlange.se

Eva Magnusson
IT-pedagog
Tel: 0243-642 57 (070-606 42 57)
eva.magnusson@borlange.se

Eva Svensson
Schemaläggare
Tel: 070-288 36 08
eva.svensson3@borlange.se

Henrik Skymning
Ungdomskonsulent/Sjukanm.
Tel: 0243-743 17, 070-647 43 17
henrik.skymning@borlange.se

Kifah Hanna
IT-tekniker
Tel: 0243-661 96
kifah.hanna@borlange.se

Maria Alfredsson
Rektor
Tel: 0243-642 56, 070-576 42 56
maria.alfredsson@borlange.se

Mats Malmström Nilsson
Studie- och yrkesvägledare
Tel: 0243-742 53, 070-607 42 53
mats.malmstromnilsson@borlange.se

Mohammad Tavakolikolor (Sadegh)
Vaktmästare
Tel: 0243-744 63
mohammad.tavakolikolor@borlange.se

Viktoria Malm Norberg
Socialpedagog
Tel: 0243-647 10, 072-214 70 30
viktoria.malm@borlange.se

Lärare och övrig pedagogisk personal

Angela Gabrielsson
Lärare
Tel: 0243-747 29, 072-210 47 79
angela.gabrielsson@borlange.se

Ann-Christine Karlsson
Lärare
Tel: 072-210 47 79
ann-christine.karlsson@borlange.se

Anna-Karin Rodhe
Lärare
Tel: 0243-738 43, 070-213 78 07
anna-karin.rodhe@borlange.se

Carola Rieem
Elevassistent
Tel: 0243-736 74, 070-209 22 75
carola.rieem@borlange.se

Elisabeth Askliden
Lärare
Tel: 0243-747 29, 072-210 47 79
elisabeth.askliden@borlange.se

Emma Hellstenius
Lärare
Tel: 0243-736 74, 070-209 22 75
emma.hellstenius@borlange.se

Hanna Jensen
Lärare
Tel: 0243-747 29, 072-210 47 79
hanna.jensen@borlange.se

Hassan Ali Salad
Modersmål/Studiestöd
Tel: 0243-747 84, 070-212 34 74

Kamran Vaziri
Modersmålslärare/studiestöd
Tel: 0243-736 74, 070-209 22 75
kamran.vaziri@borlange.se

Karin Åslund
Specialpedagog
Tel: 0243-741 39, 070-242 74 98
karin.johansson4@borlange.se

Lars-Ove Ledin
Lärare
Tel: 0243-747 79, 072-450 36 95
lars-ove.ledin@borlange.se

Linda Sandberg
Lärare
Tel: 0243-642 11, 072-450 36 95
linda.sandberg2@borlange.se

Madeleine Bäcklund
Lärare
Tel: 0243-759 26, 070-329 23 91
madeleine.backlund@borlange.se

Mazin Mahdi Al-Wassiti
Studiestöd
Tel: 0243-759 26, 070-329 23 91
mazinmahdi.al-wassiti@borlange.se

Olga Khvatova
Lärare
Tel: 070-329 23 91
olga.khvatova@borlange.se

Osman Mohamud Jinow
Modersmålslärare
Tel: 0243-747 84, 070-212 34 74
osman.mohamud@borlange.se

Patricia Axelsson
Lärare
Tel: 0243-740 19, 076-110 04 61
patricia.axelsson@borlange.se

Said Siyaad
Modersmålslärare/studiestöd
Tel: 0243-747 84, 070-212 34 74
said.siyaad@borlange.se

Saila Valkama
Elevassistent/webbredaktör
Tel: 0243-647 50, 072-450 36 95
saila.valkama@borlange.se

Ugbad Abdi Ali
(Tjänstledig)

Ulrika Eggers
Lärare
Tel: 0243-738 43, 070-213 78 07
ulrika.eggers@borlange.se

Zainab Mohammedamin
Lärare
Tel: 0243-747 29, 072-210 47 79
zainab.mohammedamin@borlange.se

Åsa Prytz
Lärare
Tel: 0243-738 43, 070-213 78 07
asa.prytz@borlange.se

  • Ingen giltig användare vald.