Servicecenter
Telefon: 0243-740 00 (8-16.30 måndag-fredag)
Besök: Stadshuset, Röda vägen 50 (8-16 måndag-fredag)
Post: Borlänge kommun, 781 81 Borlänge
Dela sidan på sociala medier

Kontaktuppgifter till lärare, FT

Här nedan finns kontaktuppgifter till de yrkeslärare som ingår i Fordons- och transportprogrammets arbetslag.

Lärare inom Fordons- och transportprogrammet

Anders Wennman
Lärare inom Transport
anders.wennman@edu.borlange.se

Jens Walles
Lärare inom Transport
Tel: 072-558 61 35
jens.walles@edu.borlange.se

Jimmy Lind
Lärare i fordonsteknik, årskurs 1
Tel: 0243-22 21 69
jimmy.lind@edu.borlange.se

Jörgen Lindberg
Lärare inom Karosseri
jorgen.lindberg@edu.borlange.se

Lars Wahlberg
Lärare i fordonsteknik, årskurs 1
Tel: 070-303 96 47
lars.wahlberg@edu.borlange.se

Leif Resar
Lärare i fordonsteknik, årskurs 1
Tel: 0243-745 07
leif.resar@edu.borlange.se

Maria Ljunggren
Lärare inom Lastbil och mobila maskiner
Tel: 070-577 92 84
maria.ljunggren@edu.borlange.se

Mikael Nordin
Lärare inom Transport
Tel: 070-367 44 12
mikael.nordin@edu.borlange.se

Nermin Coco
Lärare inom Personbil
Mentor för FTPER2
nermin.coco@edu.borlange.se

Oscar Ekenvik
Lärare inom Transport
Tel: 072-518 92 18
oscar.nygren-ekenvik@edu.borlange.se

Pär Winther
Lärare inom Personbil
Tel: 076-786 52 51
par.winther@edu.borlange.se

Stefan Nohrstedt
Lärare i fordonsteknik, årskurs 1
Tel: 070-366 07 53
stefan.nohrstedt@edu.borlange.se

Sidan senast uppdaterad