Servicecenter
Telefon: 0243-740 00 (8-16.30 måndag-fredag)
Besök: Stadshuset, Röda vägen 50 (8-16 måndag-fredag)
Post: Borlänge kommun, 781 81 Borlänge
Rektor
Kjell Hallin
0243-749 88 alt.
070-550 31 70
Dela sidan på sociala medier

Kontakta oss

Postadress:
Introduktionsprogrammen
Borlänge gymnasieskola
781 81 Borlänge

Besöksadress:
Utanforsvägen 4 (Gamla Industriskolan), 784 44 Borlänge
Läroverksgatan 6 (Hagagymnasiet), 784 40 Borlänge


Här nedan ser du vilka som arbetar inom Introduktionsprogrammen. Inom varje block står personalen sorterad i alfabetisk ordning utifrån förnamn.

Personal inom Administration och Elevhälsa

Berivan Aslan
Administratör
Tel: 0243-662 72
berivan.aslan@borlange.se

Eva Magnusson
IT-pedagog
Tel: 0243-642 57 (070-606 42 57)
eva.magnusson@borlange.se

Henrik Skymning
Ungdomskonsulent/Sjukanm.
0243-743 17 (070-647 43 17)
henrik.skymning@borlange.se

Kifah Hanna
IT-tekniker
Tel: 0243-661 96
kifah.hanna@borlange.se

Kjell Hallin
Rektor
Tel: 0243-749 88
kjell.hallin@borlange.se

Linda Haggårds
Praktiksamordnare
Tel: 0243-740 83 (070-250 73 25
linda.haggards@borlange.se

Lisbet Slott                                                                                                                                                     
Skolsköterska                                                                                                                                               
Tel: 0243-745 91                                                                                       
lisbet.slott@borlange.se

Mats Nilsson                                                                                                                                                 
Studie- och yrkesvägledare                                                                                                                   
Tel: 0243-742 53
mats.nilsson@borlange.se 

Mats Wessberg
Skolkurator IM (GI)
Tel: 0243-647 09
mats.wessberg@borlange.se

Mohammad Tavakolikolor (Sadegh)                                                                                             
Vaktmästare
Tel: 0243-744 63
mohammad.tavakolikolor@borlange.se                                                                                                                                                                                                                 

Lärare och övrig pedagogisk personal

Ann Kerstin Sollie
Ungdomskonsulent
Tel: 070-329 23 91
annkerstin.sollie@borlange.se

Ann-Christine Karlsson
Lärare
Tel: 0243-220 72 (070-108 94 62)
ann-christine.karlsson@borlange.se

Anna-Karin Rodhe
Lärare

anna-karin.rodhe@borlange.se

Berhane Yohannes                                                                                                                    
Studiestöd

Birgitta Nordahl Eklund                                                                                                               
Lärare
Tel: 070-322 07 94                                                                                                   
birgitta.eklund@borlange.se

Carola Rieem
Elevassistent
Tel: 070-209 22 75
carola.rieem@borlange.se

Cecilia Magnusson                                                                                                                           
Lärare                                                                                                                                                            
Tel: 0243-743 04 (072-712 60 88)                                    
cecilia.magnusson@borlange.se

Charles Forman                                                                                                                                 
Lärare                                                                                               
charles.forman@borlange.se

Elisabeth Askliden
Lärare
Tel: 070-608 73 57
elisabeth.askliden@borlange.se

Emma Hellstenius
Lärare
Tel: 0243-740 19 (076-110 04 61)
emma.hellstenius@borlange.se

Eva Michaelsson
Speciallärare
Tel: 0243-738 43 (070-213 78 07)
ewa.michaelsson@borlange.se

Fia Åkerblom
Skolsköterska (GI)
Tel:
fia.akerblom@borlange.se

Hanna Jensen                                                                                                                                 
Lärare
Tel: 070-108 94 62                                                                                                   
hanna.jensen@borlange.se

Hassan Ali Salad                                                                                           
Modersmål/Studiestöd                                                                                                                       
Tel: 0243-743 04

Kamran Vaziri                                                                                        
Modersmålslärare/studiestöd                                                                                                             
Tel: 0243-747 29 (070-605 96 19)                                                        
kamran.vaziri@borlange.se

Karin Åslund
Lärare
Tel: 070-242 74 98
karin.johansson4@borlange.se

Lars-Ove Ledin
Lärare
Tel: 0243-747 79
lars-ove.ledin@borlange.se

Linda Sandberg
Lärare
Tel: 0243-747 79 (072-210 47 79)
linda.sandberg2@borlange.se

Madeleine Bäcklund                                                                                                                        
Lärare
Tel: 070-108 94 62                                                                                        
madeleine.backlund@borlange.se

Mahdi Mohammadzadegan Khoei
Studiestöd
mahdi.mohammadzadegankhoei@borlange.se

Maslah Omar Ahmed
Elevassistent
maslah.ahmed@borlange.se

Mazin Mahdi Al-Wassiti                                                                                                       
Studiestöd                                                                                                                                                     
Tel: 0243-747 29 (070-605 96 19)                                                                                           
mazinmahdi.al-wassiti@borlange.se

Nadia Majli                                                                                                                                         
Lärare                                                                                                                                                            
Tel: 0243-759 27 (070-322 07 94)                                                           
nadia.majli@borlange.se

Olga Khvatova                                                                                                                                 
Lärare
Tel: 070-212 34 74                                                                                                
olga.khvatova@borlange.se

Osman Mohamud Jinow
Modersmålslärare
Tel: 0243-743 04 (072-712 60 88)
osman.mohamud@borlange.se

Patricia Axelsson
Lärare
Tel: 0243-740 19 (076-110 04 61)
patricia.axelsson@borlange.se

Said Siyaad
Modersmålslärare/studiestöd
Tel: 0243-746 80 (076-807 46 80)
said.siyaad@borlange.se

Stefan Lundgren                                                                                                                       
Timlärare                                                                                                                                                         
Tel: 070-212 34 74

Saila Valkama
Elevassistent/webbredaktör
Tel: 0243-736 65
saila.valkama@borlange.se 

Susan Kudmani
Studiestöd


Timea Bergsten
Lärare
Tel: 0243-747 79 (072-210 47 79)
timea.bergsten-provaznik@borlange.se

Ugbad Abdi Ali                                                                                                                  
Modersmålslärare                                                                                                                                         
Tel: 0243-743 04                                                                                         
ugbad.ali@borlange.se

Ulrika Eggers
Lärare                                                                                                                                                        
Tel: 0243-736 64                                                                                 
ulrika.eggers@borlange.se

Zainab Mohammedamin                                                                                                             
Lärare                                                                               
zainab.mohammedamin@borlange.se

 

Sidan senast uppdaterad