Borlänge kommuns logotyp

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på näringlivskontoret.

Näringslivskontoret
E-post: naringslivskontoret@borlange.se

Lena Hammar
Företagsservice
Telefon: 0243-741 35
E-post: lena.hammar@borlange.se

Ulrika Hagen
Kompetensförsörjning
Telefon: 0243-743 83
E-post: ulrika.hagen@borlange.se

Mia Mästerbo
Evenemang
Telefon: 0243-738 54
E-post: maria.masterbo@borlange.se

Fredrik Timeus
Företagsservice
Telefon: 0243-741 32
E-post: fredrik.timeus@borlange.se

Per Sjölander
Näringslivschef
Telefon: 0243-745 39
E-post: per.sjolander@borlange.se

Lina Sofia Lundin
Projektledare
Telefon: 0243-648 58
E-post: lina.lundin@borlange.se

Sofi Olsson
Etablering
Telefon: 0243-647 05
E-post: sofi.olsson@borlange.se

Moa Häglund-Arnberg
Kommunikation
Telefon: 0243-746 69
E-post: moa.haglund@borlange.se

Felicia Dakkour
Högskola och företagsservice
Telefon: 0243-736 42
E-post: felicia.dakkour@borlange.se