Kontaktperson i 40-årsåldern
Annons-ID: SAF 02
Om uppdraget
Vi söker en kvinnlig kontaktperson till en man som är mellan 35 och 40 år och som gärna vill umgås och hitta på olika aktiviteter så som gå på bio, promenader, och fiska. Det är också bra om du har ett intresse för musik och datorer.
Dina egenskaper
Du behöver ingen utbildning eller särskild erfarenhet för att bli kontakt person men har du erfarenhet av missbruk är det ett plus (men inget krav) samt att du är social, lättsam och lugn.
Uppdragets tidsåtgång
8 timmar i månaden
Önskemål om tid och dag
Ni kommer själva överens om hur ni ska ha kontakt samt när och var ni ska ses men brukaren föredrar att träffas på eftermiddags- eller kvällstid.
Intresseanmälan
Intresseanmälan för att bli kontaktperson Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Kom ihåg att uppge annons-ID i din intresseanmälan om du är intresserad av ett specifikt uppdrag. Annons-ID hittar du närmast under sidans huvudrubrik.

Skriv ut